Kontaktai
2015.05.14

Užupio pramoninę dalį pradeda tvarkyti nuo buvusios siuvyklos

Apie Užupio krantines rašo www.vz.lt.

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „MG Valda“ pirmoji planuoja atlikti konversijos projektą Užupyje, Vilniuje, – buvusios siuvyklos „Vilija“ teritorijoje iškils apie 180 prabangios klasės butų, o Vilnelės pakrantėje atsiras rekreacinė zona.

„Architektūros parkas“ yra savivaldybės inicijuotas projektas, per kurį didelės pramoninės teritorijos Užupyje, Paupyje, Markučiuose turėtų būti paverstos gyvenamosiomis ir komercinėmis erdvėmis.

Garsiausias „Architektūros parko“ projektas yra „Skaiteks“ gamyklos konversija – praėjusių metų pabaigoje čia buvo pradėti senų pastatų griovimo darbai. „MG Valdos“ pernai įsigytas 1,24 ha sklypas yra priešais „Skaiteks“, kitame Vilnelės krante, ir taip pat yra „Architektūros parko“ dalis.

“MG Valdos” „MG Valda“ šiame sklype plėtoja mažaaukščių daugiabučių kvartalą Užupio krantinės. Tai bus prabangios klasės projektas, į kurį numatoma investuoti daugiau nei 25 mln. Eur.

„Tai didžiausia vienu metu Vilniaus senamiestyje vystoma teritorija – visą projektą statome iš karto, o ne etapais, ir tai mūsų pranašumas, palyginti su kitomis statybomis. Kai baigsime darbus, pasikeis didelės teritorijos veidas, tai pajus ne vien mūsų klientai, bet ir šio projekto kaimynai“, – pasakoja Sigita Survilaitė-Mekionienė, „MG Valdos“ vadovė.

Užupio krantinių kvartale planuojama pastatyti apie 180 prabangios klasės butų nuo 30 kv. m iki kelių šimtų kvadratinių metrų ploto. Daugiabučiai bus B energinio efektyvumo klasės. Anot p. Survilaitės-Mekionienės, dėl aukštesnės energinio naudingumo klasės tektų aukoti dalį estetinių sprendimų arba jie taptų labai brangūs.

„Pirkėjai kol kas nepasirengę daugiau mokėti už A klasę. Akcentus dėliojame kitur: naudojame geriausias ir brangiausias medžiagas, projektas visiškai atitinka senamiesčio architektūrą. Visuose butuose dedame medinius langus iki žemės, darome grindinį šildymą su skaitmeniniu valdymu. Visuose namuose įrengiame liftus – net nedideliame korpuse su septyniais butais“, – pasakoja „MG Valdos“ vadovė.

Užupio krantinių kvartalo teritorija bus uždara ir skirta tik pėstiesiems, po žeme įrengiama trijų lygių automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje vietų skaičius bus gerokai didesnis, nei numato normos. Ponia Survilaitė-Mekionienė taip pat teigia, kad bendrovė pasirinko mažesnį sklypo užstatymą ir mažesnį pastatų aukštingumą, nei leido detalusis planas. „MG Valda“ šiuo metu jau yra pardavusi 40% kvartalo ploto.

Įtraukė bendruomenę

Gretimame 1 ha sklype, kuris priklauso savivaldybei, „MG Valda“ inicijuoja įrengti rekreacinę zoną – parką, pėsčiųjų ir dviračių takų, žaidimo aikštelių. Dalį darbų šioje teritorijoje bendrovė atlieka savo lėšomis, o kitus turėtų atlikti savivaldybė. Per upę bus pastatytas naujas tiltas ir taip minėta teritorija sujungs Užupį su Paupiu, kur vystoma „Skaiteks“ teritorija.

„Į projektavimo procesą įtraukėme Užupio bendruomenę, žmones, kurie ir naudosis šia krantine. Apskritai labai daug dėmesio skyrėme tam, kad bendruomenė aktyviai dalyvautų, atsižvelgiame į jos nuomonę ir pageidavimus“, – kalba p. Survilaitė-Mekionienė.

Ji taip pat pasakoja, kad „MG Valda“ su Užupio bendruomene rengia savivaldybei prašymą, kad bendrovės sumokėtas infrastruktūros mokestis būtų panaudotas Užupio infrastruktūrai tvarkyti.

„Be to, kad investuojame į naują infrastruktūrą, savivaldybei turime sumokėti 77.000 Eur infrastruktūros mokestį. Tie pinigai ir turi būti naudojami konkrečios bendruomenės poreikiams, tiems objektams, kuriuos bendruomenė išsirinks, o ne troleibusų vairuotojų atlyginimams ar kitam dalykui, kuriam savivaldybė pritrūksta pinigų. Tikimės suformuoti teisinga precedentą“, – sako, p. Survilaitė-Mekionienė.