Kontaktai
2017.06.19

Menininkė K.Dineikaitė: išeiti iš komforto zonos yra būtina

„Iššūkis menininkui reikalingas tam, kad jis išeitų iš komforto zonos ir tuomet sukurtų kažką naujo ir dar nepažinto“ ,- įsitikinusi menininkė Kunigunda Dineikaitė, kuri neseniai Pamėnkalnio galerijoje pristatė savo solinę kūrybos parodą „Nostalgia for picture”. Anot jos, užsidarius parodai – laikas poilsiui ir kūrybiniam pasiruošimui. O metų pabaigoje Kunigundos laukia naujas kūrybinis iššūkis, kurio metu skirtingų krypčių menininkai – skulptoriai, tapytojai, keramikai, grafikai, fotografai – besikuriančios „Užupio krantinių“ gyvenvietės laiptines pavers unikaliomis meno galerijomis.

„Iš esmės, manau, kad iššūkis menininkui reikalingas tam, kad jis išeitų iš komforto zonos ir tuomet sukurtų kažką naujo, dar nepažinto. Manau, svarbiausia visada jausti malonumą ir tiesiog mėgautis ieškojimu, reikia nebijoti ir klysti, nes kiekviena klaida nuveda ten, kur galbūt ir bus didžiausias atradimas. Toje ieškojimų ir eksperimentų platformoje gimsta idėjos, kurios gamina kitas idėjas“ ,- įsitikinusi kūrėja.

Anot menininkės, dinamiškas menininkas su iššūkiais susiduria dažnai, nes tai yra natūrali jo kasdienybė, kuri neleidžia užmigti kaip kūrėjui.

„Man „Užupio krantinių” projektas bus pirmasis tokio pobūdžio, kuriame kartu su manimi kurs labai skirtingi menininkai su skirtingomis gyvenamųjų namų aplinkos kūrimo vizijomis. Sukurti universalų meno kūrinį, kuris būtų pritaikytas konkrečiai erdvei ir lygiagrečiai pačiai likti ištikimai savo paties stilistikai yra tikras iššūkis. Ir vis dėlto didžiausias iššūkis yra konceptualus mąstymas, vizijos sukūrimas, o vėliau tikslus tos vizijos perkėlimas ant sienos, kurios estetinė išraiška ir yra šio projekto tikslas. Šiame projekte nesinorėjo tiesiog puošti koridorių sienas paveikslais iš studijos, siekiau sukurti tikslingą dizaino viziją, specialiai pritaikytą konkrečiai vietai“ ,- pasakoja Kunigunda Dineikaitė.

Daugiau skaitykite www.delfi.lt