Kontaktai
2016.06.17

Beveik 80 proc. tėvų nerimauja išleisdami vaikus į kiemą

Apie Užupio krantines rašo www.lrytas.lt

Net 76 proc. tėvų, išleisdami vaikus vienus žaisti į daugiabučio kiemą, nerimauja dėl jų saugumo, atskleidė nekilnojamojo turto bendrovės „MG Valda“ atliktas tyrimas. Apklausos rezultatai patvirtino, kad didžiuosiuose miestuose gyvenantys tėvai dėl vaikų saugumo nerimauja dažniau, nei gyvenantys mažesniuose miestuose ar kaimo gyvenvietėse.

„Tėvų baimes dažniausiai lemia jų atžalų tykantys pavojai daugiabučių kiemuose. Tėvai nerimauja, kad į kiemą gali užsukti pašaliniai asmenys, nes daugiabučių teritorijos retai kada būna aptvertos, pavojų kelia ir automobiliai, kurie vis labiau okupuoja šaligatvius ir žaidimui skirtas pievas, vaikai priversti lakstyti jų apsuptyje. Galiausiai, daugybėje kiemų žaidimų aikštelės yra atgyvenusios, nesaugios. Nors bendrijų ir savivaldybių pastangomis kiemai po truputį atnaujinami, trūksta radikalesnių įsišaknijusios problemos sprendimų“, – teigia Mantas Umbrasas, „MG Valdos“ pardavimų vadovas.

Kaip parodė „MG Valdos“ apklausa, beveik 4 iš 5 tėvų nerimauja dėl vaikų saugumo daugiabučio kieme, dar 19 proc. savo atžalų be suaugusiųjų priežiūros į daugiabučio kiemą apskritai neišleidžia. Visiškai ramūs dėl vaikų saugumo kieme yra tik 5,4 proc. tėvų, dažniau moterys (7,6 proc.) nei vyrai (2,9 proc.).

Išleisdami į kiemą savo atžalas labiau nerimauti yra linkę didžiausias pajamas gaunantys ir didmiesčiuose gyvenantys tėvai: visuomet nerimaujantys nurodė 10,3 proc. respondentų didmiesčiuose bei 5,3 proc. kituose miestuose ar kaimo vietovėse gyvenantys apklausos dalyviai.

„MG Valdos“ atstovo teigimu, saugumo problemos būdingos ne tik senos, bet ir naujesnės statybos daugiabučių aplinkoje. „Kurti saugesnę aplinką visų pirma yra vystytojo atsakomybė, tačiau ne visi tam skiria deramą dėmesį. Tačiau iš patirties žinome ir savo projektais rodome, kad tą padaryti ne tik įmanoma, bet ir naudinga pačiam statytojui, nes būstų pirkėjai saugų kiemą įvertina kaip didelį privalumą, – teigia M. Umbrasas. – Jei prieš keletą metų pirkdami butą pirkėjai domėjosi tik jo išplanavimu bei vieta, tai dabar ne ką mažiau svarbiu kriterijumi tampa visa aplinka: sutvarkytas ir aptvertas kiemas be automobilių, saugios žaidimų aikštelės ir kita“.

Bendrovės atstovo teigimu, saugus ir tvarkingas kiemas yra aktualus ir vertinamas visų segmentų pirkėjų. „Ir prabangiausių butų „Užupio krantinėse“ pirkėjai, ir Fabijoniškėse plėtojamo daugiabučių komplekso „Lighthouse“ naujakuriai nurodė itin vertinantys čia suformuotą uždarą, rakinamą kiemą, saugias žaidimų aikšteles ir bendrą aplinką“, – pastebi M. Umbrasas.

„MG Valda“ atskleidžia, kad kiekviename projekte į jaukios ir saugios aplinkos sukūrimą investuoja apie 5-7 proc. bendro projekto biudžeto. „Siekiant saugumo ir gyventojų gerovės, jau tapo mūsų standartu visas automobilių aikšteles įrengti po žeme, kiemą ne tik aptverti, bet ir sumontuoti vaizdo stebėjimo kameras, prie kurių gyventojai gali bet kada prisijungti nuotoliniu būdu.

Galiausiai, įrengti saugias, minkštą žemės dangą turinčias vaikų žaidimų aikšteles, kad jos atitiktų aukščiausius saugumo standartus ir šiuolaikinės šeimos lūkesčius“, – teigia M. Umbrasas.

„MG Valdos“ užsakymu, gyventojų tyrimą šių metų balandžio mėnesį atlikto rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.